LENNOX

PEDIGREE                            GALLERY                                SHOWS

ICH, MULTICH, GRANDCH ANAEL LENNOX Ke-Fa-Ri´s
11.09.2008 - 05.05.2020
SPKP: 1312

CHOVNÝ PES, bonitácia SKCHR 08.05.2010
67,5cm/42kg, plnochrupý, červená pšenica
HD: A/A, ED: 0/0, OCD:neg/neg, chvostové stavce symetrické
chovateľ: Ildikó a Štefan Fabo
Ke-Fa-Ri´s kennel


INTERCHAMPION
CHORVÁTSKY ŠAMPIÓN
MAĎARSKÝ GRAND ŠAMPIÓN
MAĎARSKÝ SHOW ŠAMPIÓN
MAĎARSKÝ ŠAMPIÓN
SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN

vice PES ROKA 2011 SKCHR
MLADÝ PES ROKA 2010 SKCHR
JUNIORŠAMPIÓN SLOVENSKA
JUNIORŠAMPIÓN ČESKA
JUNIORŠAMPIÓN MAĎARSKA
NAJKRAJŠÍ DORAST SKCHR 2009
multi CAC, multi res.CAC
multi CACIB, res.CACIB
9xCAJC
multi BOB, BOG1, res.BOG, BOG3
čakateľ na:
Šampión Slovinska
Klubový šampión SKCHR

Leňuchov príbeh je oveľa jednoduchší ako Erdíkov - narodil sa v dobrej a milujúcej rodine a o osem týždňov sa presťahoval do novej dobrej a milujúcej rodiny. Odmalička sa na Erda pozeral ako na veľkého brata a na začiatku nám Erďášik určite pomohol s výchovou a naučil Leňucha veľa dobrých vecí: netúlať sa, strážiť si páničkov, len ten aport moc nie :-). Kým sme mali len Erda, nevedeli sme si predstaviť, že by mohol byť pes väčší maznák ako naša vyžlička. Ale myslím, že Leňušiak ho už predbehol. Je maznák najväčší na svete, miluje paničku, celú svoju svorku a všetky dievčatá, či už psie alebo ľudské.
Od 4 mesiacov sme s ním začali chodiť na cvičák, chodili sme rok a myslím že výsledky sú už dostavené a Lennox je slušne fungujúci pes, ktorý má povinnosti, ale aj zábavu.
Leňuch je lesný pes, les miluje a ak sa venčíme náhodou niekde na poli je nesvoj a nerozumie, čo tam má robiť a len sa motá okolo paničky. Odkedy sa na jar 2009 roztopil sneh a oteplilo sa a Lennox mal asi pol roka, sme každý deň, za každého počasia najmenej hodinu v "našom lese". Tam si dáva coursingy do potoka a z potoka niekoľko krát za prechádzku, naháňa sa aj sám so sebou (ak nie je iná spoločnosť) a je veľmi šťastný. Jasne, že sme už videli aj srnky a nebudem tvrdiť, že za nimi nikdy nevyštartoval (hlavne prvý krát keď sa rozbehol ma prekvapil tak, že som nestihla reagovať a bežal celkom ďaleko), ale väčšinou to boli len krátke rozbehy k nim a naspäť. A teraz už môžem povedať, že aj by sa rozbehol, keď mu kúsok pred nosom prefrčí stádo, ale paničkine nesmieš je silnejšie ako jeho lovecké túžby, a skrátka mu to nestojí za tichú domácnosť.

Lennox je červenopšeničný elegantný pes dobrého formátu , stredne silnej kostry, s výškou v strede štandardu plemena. Má výraznú samčiu hlavu, dobrú hornú aj dolnú líniu, rovný a silný chrbát, hlboký a priestranný hrudník, korektné uhlenie predných i zadných končatín, dobre tvarované a uzavreté labky, krásny ridge, výborný pohyb.
Lennox je temperamentný, nebojácny, sebavedomý a oddaný pes. Nevyhľadáva konflikty, akonáhle v spoločnosti iných psov zistí že sa jedná o psa a nie o fenku, nemá záujem o ďalšie spoločné aktivity a zostáva rezervovaný. K fenečkám sa spáva ako gentleman a urobí všetko aby sa jej zapáčil. Deti veľmi ľúbi a je k nim veľmi nežný. Doma je to strážny pes a spolu s Erdíkom kontrolujú všetko čo sa deje za bránou.
Sme veľmi šťastní, že sme mali pri výbere nášho prvého RR šťastnú ruku - natrafili sme na vynikajúcich chovateľov, z ktorých sa stali naši priatelia, s ktorými sme stále v kontakte a ktorí sa tešia z našich úspechov. Vďaka Lennoxovej výbornej povahe sme sa rozhodli, že nezostaneme len pri jednom ridgebackovi, ale Leňuch bude navždy prvý...