CH DIUS CASSIUS BY LUANDA
01.01.2011 - 07.05.2013
SPKP:1538
69,5cm/45kg,plnochrupý, nožnicový zhryz, červená pšenica
HD: A/A,  ED: 0/0, OCD:neg/neg
 
chovateľ: Milada Krchňavá LUANDA kennel

                                     

   SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN

JUNIORŠAMPIÓN SLOVENSKA
JUNIORŠAMPIÓN MAĎARSKA
CRUFT QUALIFICATION 2013
CACIB DUODANUBE BRATISLAVA BIS PUPPY
CACIB DUODANUBE BRATISLAVA res.BIS PUPPY
mladý vice-pes roka 2012 SKCHR

pes_12b

                                                   multi CAC
multi CAJC
CACIB, res.CACIB, BOB, BIG 3

čakateľ na:
Maďarský šampión
Rakúsky šampión
Chorvátsky šampión
INTERCHAMPION

00-IMG_1754_kopie  

 

Odkedy mal Lennox asi tak rok, my sme zistili že dokážeme ridgebacka vychovať a že to je najúžasnejší pes na svete, vedela som, že k nemu raz pribudne mladší brat, pretože nepoznám nič krajšie ako naháňačky a lovecké hry dvoch /alebo viac/ ridgebackov. Sledovala som potenciálne maminky a tatinkov nášho ďalšieho šteniatka, rozmýšľala o importe a prehovárala pánička na ďalšieho psa. Nakoniec sme sa rozhodli, aj po skúsenostiach s Lennoxom, že viac ako úžasný rodokmeň z iného kontinentu je pre nás dôležitý osobný kontakt s chovateľom, vidieť rodičov naživo a vidieť naživo celý vrh a správanie jednotlivých šteniat a môcť si vybrať naživo, a nie z fotiek.
Na stránky Cassiusovej maminky Angel som sa chodila pozerať odjakživa a je pre mňa jedna z najkrajších RR feniek na svete, o čom svedčí aj množstvo jej titulov, a býva od nás hodinu cesty autom. A keď mi Milada dala možnosť naživo vidieť kanadského otca LUANDA C a D vrhu Akalu, a stráviť s ním pár hodín, bolo rozhodnuté. Jeho úžasná povaha, usmiaty face a večne vrtiaci sa chvost ma definitívne presvedčili, že toto budú rodičia nášho ďalšieho ridgebacka a že LUANDA D-litter nechcem zmeškať. Na Nový rok 2011 sa Aniške narodil jediný čiernonosý psík – pre nás ♥
Lennox ho prijal nad očakávania – bol prvé šteňa pred ktorým neušiel keď ho zbadal, a od prvého dňa (s malinkými prestávkami keď mal tej malej pirane naozaj právom plné zuby) sú výborní parťáci, Cassík ho miluje a Leňuch ho ochraňuje a vychováva.
Cassius zatiaľ spĺňa všetky naše očakávania, vyvíja sa na krásneho psa a uvrtený chvost a usmiaty face zdedil po tatinkovi. Zaradil sa bez problémov do našej svorky, pochopil pravidlá a disciplínu, odkukáva od Lennoxa ako sa má správať a rešpektuje Erdíka. Ale cvičák u Maroša ho samozrejme neminul :-)
Určite nás ešte čaká  ťažšie pubertálne obdobie, ale verím, že aj to zvládneme v poriadku a bez problémov. A samozrejme vás budeme informovať o novinkách v našej svorke :-)

pics by Milada Krchňavá- thank you

             

IMG_45501
Cassius few days ♥  by MK

3_weeks
Cassius 3 weeks by MK

 

IMG_93261
Cassius 7 weeks by MK


Cassius 4 months by MK

 

C-5months
Cassius 5 months by MK

8.5
Cassius 8,5 months

 
10
Cassius 10 months
00-IMG_1805
Cassius 16 months by MK